titi789 написа:ianeva написа:sunrise написа:Първо , нарича се Запис на Заповед , а не записна заповед.
В какво качество фигурира името Ви в нея, като управител , като длъжник? Кога е прехврълено предприятието? Какви са клаузите Ви на лизинга?
Веднъж като Управител - представляващ ЕООД и е авалирана после от физическото лице. Сега на физ. лице като солидарен длъжник са му запорирани сметките. Дали познах?
Предполагам че е точно така - и сега имам ли някакви права?Какво мога да предприема?
Госпожо, аз не предполагам, аз знам, че е така. На първо време - сметките Ви са запорирани по определено изпълнително дело - съвсем скоро ще получите покана за доброволно изпълнение по същото, ведно със заповед за незабавно изпълнение по чл. 417 ГПК, ако такава не е била вече изпратена и да е приложен чл. 41 ГПК. Но и да не е така, от банката ще си вземете номера на изпълнителното дело и дали сама, дали с помощта на колега, ще отидете да проверите изпълнителното дело /предполагам е възложено на ЧСИ/. От момента, в който Ви се връчи поканата за доброволно изпълнение, ведно със заповедта за изпълнение, за Вас текат изключително важни срокове, в които:
- може да възразите срещу заповедта /издадена въз основа на запис на заповед/
- да поискате спиране на изпълнението /пак ако заповедта и изпълнителния лист са издадени въз основа на запис на заповед, както твърдите/
- други.
При всички случаи Ви съветвам да ангажирате колега, във форума повече не може да се каже.
Успех!
едит: Докато съм писала, виждам сте ми пратила лично съобщение с няколко въпроса. Вашите лс не са включени, ето малко отговори тук:
1.Имат ли право да искат пари от мен,след като фирмата не е моя? - да, ако записът на заповед е авалиран от Вас като физическо лице
2.Имат ли право изобщо да искат някакви пари след като са прибрали колите си и то такава голяма сума,за която казаха че били някакви лихви? - това може да докажете при евентуално възражение срещу издадената срещу Вас заповед за незабавно изпълнение. Кой какво дължи се определя от компетентния съд, след съдебен процес с влязло в сила осъдително решение.
3.Възможно ли е да ми премахнат запора след сключване на споразумение с фирмата/ако наистина докажат че им се дължат тези пари/ за разсрочено плащане,защото те отказват и това и искат сумата в брой или ще я вземат от мен? - възможни са много неща, това е въпрос на договаряне. Запор се налага от съдебен изпълнител, не от лизингодателят, той е този, който може да го вдигне при определени предпоставки.
От мен толкова.