от къде взимате най-точното към момента копие на който и да е закон или поне да обясните метода, който използвате.
Аз използвам един много прост метод - описвам точно фактите, а съдът решава по кой закон да съди. Фундаментът на правото е, че престъпникът трябва да бъде наказан, длъжникът трябва да плати! Ако ти си правият и си изложил точно фактите съдът ще намери закона по който да ти присъди!
По необорима презумпция съдът знае закона. Законът се знае не само от написаното в съответното издание, което ползват съдиите и адвокатите в зала, първите за да цитират точно членовете в протокола, вторите за да се правят на отворени. Законът се знае и от учебници, решения, постановление и други актове на съдилищата, написан е на много други места и грешката ще се види. Да не говорим, че юрист с опит веднага ще заподозре нередност, дори за пръв път да чете някоя норма, ако съдържанието е изменено от грешки в текста. Иначе меродавното са само публикациите в Държавен вестник. Добре е, че си се сетил за електронен вариант, но от десетилетия има едни дебели папки с отделни закони, където при абонамент ти изпращат на хартиен носител всяка една промяна и затова предполагам, че има и електронен вариант. По същият начин са законите в съдилищата затова няма как да има грешка. Грешките се правят при тълкуване на закона.
В твоя случай не те интересува закона, още по-малко ЗЗД, хептен пък предполагаеми грешки в него, защото давностните срокове не са променяни. С Топлофикация имате договор с общи условия и е редно да се насочиш към него, но колкото и да четеш налице е юридически факт - не си си платил задължението. Няма как да не си платил и да си прав! Единственият начин да се измъкнеш е другата страна да не изложи правилно фактите, което да доведе до отхвърляне на иска. Безсмислено е да правиш каквото и да било, чакаш тяхната искова молба с приложенията и търсиш грешки в нея, защото ти си изначално крив, остава другите да са по-криви.